Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby nieruchomości na mapie
Warunki pracy

nabloguadwokata

menu

  1. Strona Główna
  2. Dodaj do Ulubionych

księga gości

  1. Księga Gości 0
  2. Dodaj do Księgi

Mój profil

Skontaktuj się ze mną w sprawie konsultacji

Opis bloga

Na Blogu adwokata dowiesz się wszystkiego co ważne z zakresu prawa

mój avatar

archiwum

    2016
    Marzec

linki

ulubieni

Licznik odwiedzin

Zajrzało tutaj już 43182 osób

Na Blogu adwokataWarunki pracy

Pracownicy mają prawo do bezpiecznego otoczenia pracy. Aczkolwiek nie tak dawno temu, dyrektywy dotyczące warunków pracy były niedostateczne. Zatrudnieni w początku XX wieku musieli zmagać się z warunkami, które dzisiaj byłyby nie do zniesienia. Od tej chwili pracownicy otrzymali zdrowsze, bezpieczniejsze warunki pracy a przepisy zostały zmienione w celu ochrony ich praw.

Nie tak dawno temu warunki pracy w fabrykach czy zakładach produkcji były nadzwyczaj niebezpieczne. Instalacje przemysłowe nie zapewniały adekwatnego bezpieczeństwa i były nadzwyczaj słabo utrzymywane. Robotnicy taśmowi regularnie tracili palce albo kompletne kończyny wciągnięte do maszyn. Nie było regulacji dla atmosfery panującej w zakładzie, która nieraz była nazbyt gorąca z małą ilością tlenu. Oprócz niebezpiecznych maszyn, pomieszczenia sanitarne w fabrykach były również bardzo niehigieniczne.

Z czasem pracownicy z powodzeniem walczyli o zmianę warunków pracy. To była długa walka, ale dzięki niej dzisiaj istnieją przepisy mające na celu opiekę pracowników przed niezdrowymi warunkami pracy. Stosowne ograny rządowe obserwują bezpieczeństwo i ochronę dobrego samopoczucia pracowników.

Nałożone są ograniczenia na takie rzeczy jak toksyczne chemikalia. Przepisy wymagają pewnych rodzajów odzieży zabezpieczającej jak kaski, gogle czy płaszcze laboratoryjne w co poniektórych środowiskach. Organizacje zapewniają, że procesy są bezpieczne a pracownicy dostają słuszne szkolenia.

Chociaż gospodarka stopniowo oddala się od produkcji i przemysłu ciężkiego, główne linie produkcyjne muszą być często sprawdzane i utrzymywane w wysokich kanonach bezpieczeństwa i higieny. Niestety to nie powstrzymuje niektórych pracodawców do lekceważenia przepisów i higieny pracy. Jeżeli Ty, albo ktoś z Twojej rodziny pracuje w groźnych warunkach masz prawo do podjęcia właściwych kroków przeciwko pracodawcy, wspomóc może adwokat Wrocław prawo.


21:56:36 28/03/2016 [Powrót] Komentuj