Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby nieruchomości na mapie
Nietolerancja z uwagi na religię w miejscu pracy

nabloguadwokata

menu

  1. Strona Główna
  2. Dodaj do Ulubionych

księga gości

  1. Księga Gości 0
  2. Dodaj do Księgi

Mój profil

Skontaktuj się ze mną w sprawie konsultacji

Opis bloga

Na Blogu adwokata dowiesz się wszystkiego co ważne z zakresu prawa

mój avatar

archiwum

    2016
    Marzec

linki

ulubieni

Licznik odwiedzin

Zajrzało tutaj już 43182 osób

Na Blogu adwokataNietolerancja z uwagi na religię w miejscu pracy

Dyskryminacja pozostaje jednym z największych problemów pośród pracowników w naszym kraju. Chociaż nietolerancja z uwagi na religię i inne czynniki została zdelegalizowana, to nadal zdarzaj się nazbyt często. Jeśli masz do czynienia z dyskryminacją z uwagi na własne przekonania wyznaniowe, wiek, rasę lub inne czynniki możesz mieć prawo do odszkodowania.

Swoboda religijna jest jednym z kluczowych praw zagwarantowanych wszystkim obywatelom. Jesteśmy wolni aby urzeczywistniać osobistą duchowość, na własną rękę bądź we wspólnocie. Niestety nie każdy jest tolerancyjny. Razem z cechami osobistymi jak płeć i pochodzenie, religia jest jedną z kategorii chronionych poprzez prawo.

Dyskryminacja może przytrafić się wszędzie i przybierać wielorakie odmiany. Niektórzy ludzie błędnie sądzą, iż tyczy się jedynie osób z mniejszości etnicznej – z nierównym traktowaniem może spotkać się każdy.

W miejscu pracy dyskryminacja przybiera formę wybiórczego zatrudniania i dymisjonowania. Jest to niezgodne z prawem by zwolnic kogoś poprzez odmienne wyznanie. Dyskryminacja może być bardziej subtelna, jak dając za przykład odmowa szkoleń.

Jeśli z racji swoich przekonań wyznaniowych masz do czynienia z dyskryminacją w miejscu pracy, masz prawo stanąć w obronie swoich praw. Poszukując pomocy u prawnika, jak prawnik Wrocław, można podać pracodawców do sądu o ich nielegalne praktyki. Jeśli wygrasz rozprawę będziesz miał sposobności na rekompensatę.


21:55:37 28/03/2016 [Powrót] Komentuj