Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby nieruchomości na mapie
Bezzasadne zwolnienie? Co zrobić?

nabloguadwokata

menu

  1. Strona Główna
  2. Dodaj do Ulubionych

księga gości

  1. Księga Gości 0
  2. Dodaj do Księgi

Mój profil

Skontaktuj się ze mną w sprawie konsultacji

Opis bloga

Na Blogu adwokata dowiesz się wszystkiego co ważne z zakresu prawa

mój avatar

archiwum

    2016
    Marzec

linki

ulubieni

Licznik odwiedzin

Zajrzało tutaj już 43182 osób

Na Blogu adwokataBezzasadne zwolnienie? Co zrobić?

Jeżeli myślisz, iż zostałeś niesprawiedliwie zwolniony przez pracodawcę, rozsądnie będzie spróbować odwołać się od tej decyzji. Jeżeli odwołanie nie przyniesie efektów równie dobrze będzie złożyć pozew do sądu.

Przed złożeniem urzędowej skargi przeciwko pracodawcy o niezrozumiałe zwolnienie trzeba w pierwszej kolejności spróbować rozwiązać powody swojej dymisji. Rozwiązać kłopoty można za sprawą arbitrażu – przedstawiciel będzie dążył do pogodzenia stron. Istotne jest to, by zachować kopie wszystkich pism wysłanych bądź odebranych w czasie zebrań i dyskusji.

Jeśli jednak uda się osiągnąć z pracodawcą kompromis i nie zdecyduje się on na Twoje zwolnienie wtedy nie dopuszcza się już składania skargi w sądzie.

W przypadku bezprawnego zwolnienia jesteś uprawniony do wniesienia roszczenia jak najprędzej od dostania wypowiedzenia umowy o pracę. To do Ciebie należeć będzie obowiązek zademonstrowania dowodów stanowiących o nieuzasadnionym zwolnieniu. Jeżeli sąd zgodzi się, że zostałeś potraktowany niesprawiedliwie wówczas pozostanie Ci przyznane odszkodowanie lub w wybranych przypadkach możliwość powrotu do poprzedniej pracy.

Odszkodowanie będzie miało na celu wypłacenie należnego wynagrodzenia za okres wypowiedzenia jaki stanowi umowa o pracę. Więcej wiadomości o prawie pracy znajdziesz na: prawnik Wrocław prawo.


21:55:08 28/03/2016 [Powrót] Komentuj