Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby nieruchomości na mapie
Ewidencja typów dyskryminacji w miejscu pracy

nabloguadwokata

menu

  1. Strona Główna
  2. Dodaj do Ulubionych

księga gości

  1. Księga Gości 0
  2. Dodaj do Księgi

Mój profil

Skontaktuj się ze mną w sprawie konsultacji

Opis bloga

Na Blogu adwokata dowiesz się wszystkiego co ważne z zakresu prawa

mój avatar

archiwum

    2016
    Marzec

linki

ulubieni

Licznik odwiedzin

Zajrzało tutaj już 43182 osób

Na Blogu adwokataEwidencja typów dyskryminacji w miejscu pracy

Jestem pewien, iż niejednokrotnie natrafiłeś na przejaw dyskryminacji w miejscu pracy w ciągu swojej kariery zawodowej. Tutaj, w Polsce takie działania są nielegalne i na pewno każdy kraj ma takie same zasady.

Oto skrótowa ewidencja rodzajów dyskryminacji w miejscu pracy:

Nietolerancja rasowa

 

Dzieje się tak, kiedy pracownicy bądź nawet prezesi i menedżerowie traktują osoby innej rasy na sposób niesprawiedliwy. Oni ich nie doceniają a to oddziałuje na to jak są traktowani.

Nietolerancja płciowa

Dzieje się tak, gdy pracodawca dając za przykład okazuje więcej szacunku zatrudnionym płci męskiej. Takie nierówne traktowanie trwa już od wielu lat. Niektórzy ludzie myślą, że mężczyźni są lepsi we wszystkim co robią. To nie jest prawda. Kobiety mogą wykonywać te same zadania w podobny sposób jak mężczyźni, na tym samym poziomie.

Dyskryminacja zważywszy na narodowość i język

Dzieje się tak, gdy zatrudniony jest inaczej traktowany przez swoje pochodzenie. Wyobraź sobie, iż narodziłeś się w Czechach a na rozmowie kwalifikacyjnej słyszysz, iż nie mogą Cię zatrudnić przez Twój akcent.

Nietolerancja ze względu na religię

Dzieje się tak, kiedy pracownik jest niesprawiedliwie traktowany jedynie poprzez odmienną religię.

Nietolerancja zważywszy na orientację seksualną

Z tym gatunkiem dyskryminacji mamy do czynienia, kiedy ktoś jest niedobrze traktowany przez swoje upodobania seksualne. Pracodawca może nie zatrudnić kogoś albo nawet zwolnić jedynie dlatego, że ta osoba jest homoseksualistą.

To jedynie kilka z wielu rodzajów nietolerancji w miejscu pracy. Każdy przejaw nierównego traktowania jest niezgodny z prawem, przydatna jest pomoc prawnika - adwokat Wrocław to ekspert zajmujący się prawem pracy.


21:54:45 28/03/2016 [Powrót] Komentuj