Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby nieruchomości na mapie
Prawo pracy – niesprawiedliwe zwolnienie

nabloguadwokata

menu

  1. Strona Główna
  2. Dodaj do Ulubionych

księga gości

  1. Księga Gości 0
  2. Dodaj do Księgi

Mój profil

Skontaktuj się ze mną w sprawie konsultacji

Opis bloga

Na Blogu adwokata dowiesz się wszystkiego co ważne z zakresu prawa

mój avatar

archiwum

    2016
    Marzec

linki

ulubieni

Licznik odwiedzin

Zajrzało tutaj już 43182 osób

Na Blogu adwokataPrawo pracy – niesprawiedliwe zwolnienie

Jeśli zostałeś zwolniony w nieprzepisowy sposób możesz zastanowić się na tym, czy aby nie było to nieuczciwe zwolnienie. Co to oznacza dla Ciebie? Nieuczciwe zwolnienie z pracy jest terminem prawnym użytkowanym przez adwokatów do opisania okoliczności, w których pracodawca zwalnia zatrudnionego z pogwałceniem umowy o pracę. Częstym przypadkiem bezprawnego zwolnienia jest sytuacja, gdy pracownik jest zwolniony bez wynagrodzenia za okres wypowiedzenia. Pierwszym krokiem jest przejrzenie umowy o pracę, ażeby zobaczyć jaki jest okres wypowiedzenia i jak wyglądają procedury zwalniania zatrudnionych.

Roszczenie o nieprzepisowe zwolnienie może być wniesione do sądu. Odszkodowanie jakie otrzymamy zależeć będzie od przekroczonych praw przez pracodawcę. Jeżeli jest to zwyczajne niezapłacenie za okres wypowiedzenia, będzie on zmuszony do wykonania adekwatnej wpłaty. W konsekwencji żądane sumy są względnie niskie – chyba, że okres wypowiedzenia jest dłuższy niż miesiąc.

To jeden z serii tekstów odnośnie kłopotów z zakresu prawa pracy. Ażeby poznać więcej informacji związanych z niesłusznym zwolnieniem obserwuj następne artykuły z cyklu adwokat prawo Wrocław. Poznasz najwspanialsze wskazówki dotyczące Twoich praw w miejscu pracy.


21:52:48 28/03/2016 [Powrót] Komentuj